Конкурентні види торгів

Тендерні торги – це досить розповсюджене явище і вже більш як 5 років державні установи зобов’язані проводити всі закупівлі саме таким методом. Більш того, це стосується не лише поставок певних товарів, але й виконання будь=яких робіт. Для того, щоб отримати доступ до системи державних закупівель, замовники користуються системою Прозорро.

Враховуючи той момент, що зареєструватися там неможливо, обирається один з підтверджених цією системою майданчиків. Серед таких можна відзначати й українську універсальну біржу (УУБ). Більш детально про те, як відбуваються тендерні закупівлі, ви можете завжди дізнатися за посиланням tender.uub.com.ua.

Які види торгів можна назвати конкурентними

Всього прийнято виділяти декілька основних видів торгів, що відносяться до конкурентних. Саме поняття конкурентних торгів говорить про те, що прийняти участь можуть будь-які учасники, маючи на це рівні права.

Конкурс – це одна спільна категорія тендерних торгів. Окрім вартості виконання робіт замовник буде звертати увагу й на інші критерії. Тобто, це може бути якість, терміни виконання робіт, репутація й так далі.

Данна категорія, в свою чергу, ділиться ще на три типи:

  • Відкритий конкурс – всі вимоги до учасників вказуються в конкурсній документації. Тобто, це означає, що кожен потенційний учасник отримує ідентичні вимоги, які він повинен обов’язково виконати для участі в тендерних торгах;
  • Конкурс з обмеженою участю – важлива відмінність таких тендерів в тому, що всі учасники зобов’язані пройти певний відбір. Зазвичай, це актуально, коли мова йде про проставки більш серйозних видів товарів та послуг. Основні вимоги в таких тендерах, це: досвід роботи, рівень кваліфікації співробітників, наявність відповідного обладнання та коштів на виконання поставленого завдання;
  • Двоетапний – такий тип тендеру проводиться в тих випадках, коли співпадає дві основні умови – це об’єкт закупки, в якості якого повинні бути наукові дослідження, енергоносії й інші послуги, і характеристики об’єкта, які повинні серйозно обговорюватись з учасниками торгів.

Це і є три основні категорії тендерних торгів, які в сучасних реаліях вважаються найбільш популярними. Головне – це не поспішати й серйозно аналізувати оголошення перед тим, як брати участь в певних тендерних закупівлях. Тим паче, в сучасному світі для цього є всі відповідні умови.

Харьковский Областной Медицинский Центр. Все права защищены